Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie zachęca do obejrzenia Pierwszej Ogólnopolskiej Wystawy Patchworku.

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie serdecznie zachęca do obejrzenia niezwykłej wystawy patchworku. To pierwsza taka wystawa w Polsce, którą tworzą prace patchworkowe artystów z całego kraju.

Patchwork to metoda szycia, polegająca na zszywaniu małych kawałków materiału o podobnych kształtach geometrycznych, dzięki czemu można uzyskać zupełnie nowy, interesujący wzór. Tą techniką można wykonywać wiele innych, artystycznych prac.

Ogólnopolska Wystawa Patchworku w Starej Rzeźni jest pierwszym tego typu wydarzeniem w kraju, skupiającym najlepszych artystów i najciekawsze dzieła. Na wystawie znajdzie się cały przekrój technik tej metody szycia, wyrażony głównie w działach takich jak quilty i makatki.

Na wernisażu nie zabraknie ciekawych tematów do rozmów i wykładów, które dla niewtajemniczonych odczarują pojęcie patchworku i quiltu.

Wernisaż wystawy odbędzie się 7 lutego 2016 roku (niedziela) o godzinie 14.00 w CKE Stara Rzeźnia, ul. ul. Tadeusza Wendy 14 w Szczecinie.

Wstęp na wystawę jest wolny.