Suwalski Ośrodek Kultury zachęca do udziału w akcji „Środy Seniora. 12 miesięcy – 12 wydarzeń”. Spotkania odbywają się w ostatnią środę miesiąca. 

Suwalski Ośrodek Kultury serdecznie zachęca najstarszych mieszkańców miasta i okolic do udziału w akcji „Środy Seniora. 12 miesięcy – 12 wydarzeń”. Celem akcji jest aktywizacja suwalskich seniorów.

Seniorzy zostają zaproszeni do wspólnego spędzania czasu oraz rozwijania swoich zainteresowań. W planie spotkań znajdują się spektakle i warsztaty, a także wycieczki w najciekawsze miejsca na Suwalszczyźnie w ramach projektu „Cztery pory roku na Suwalszczyźnie z seniorami”, zakładającego spotkania z niebanalnymi ludźmi; zwiedzanie interesujących zakątków ziemi suwalskiej oraz warsztaty m.in.: rękodzieła, pieczenia chleba czy produkcji serów.

Spotkania odbywają się w każdą ostatnią środę miesiąca, poczynając od stycznia. Tym razem zachęcamy do udziału w spotkaniu w ostatnią środę lutego. Co ciekawego przygotowali dla seniorów organizatorzy?

24 lutego 2016 roku o godzinie 17.00 odbędzie się widowisko taneczno-teatralne “Żart Bułgarii” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna”, na Dużej Scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Jana Pawła II 5 w Suwałkach.

Spektakl przeniesie seniorów w świat bułgarskiej wsi z połowy XIX wieku, z autentyczną muzyką ludową oraz takimi tradycjami, jak taniec na żarze. Bułgarska muzyka, pieśni i tańce zaprezentowane zostaną we współczesnej aranżacji i choreografii. W spektaklu wykorzystane będą elementy tradycji z następujących regionów etnograficznych: północnej, północno-wschodniej (Dobrudży), zachodniej (Szopska) i południowo-zachodniej Bułgarii (Bułgarska Macedonia).

Bilety w cenie 7 zł.

1bde0dbee000d7a7100abe09ddd4f42a