Suwalski Ośrodek Kultury zachęca do udziału w akcji “Środy Seniora. 12 miesięcy – 12 wydarzeń”. Spotkania odbywać się będą zawsze w ostatnią środę miesiąca. 

Suwalski Ośrodek Kultury serdecznie zachęca najstarszych mieszkańców miasta i okolic do udziału w akcji “Środy Seniora. 12 miesięcy – 12 wydarzeń”. Celem akcji jest aktywizacja suwalskich seniorów. Spotkania odbywają się w każdą ostatnią środę miesiąca, poczynając od stycznia.

Seniorzy zostają zaproszeni do wspólnego spędzania czasu oraz rozwijania swoich zainteresowań. W planie spotkań znajdują się spektakle i warsztaty, a także wycieczki w najciekawsze miejsca na Suwalszczyźnie w ramach projektu „Cztery pory roku na Suwalszczyźnie z seniorami”, zakładającego spotkania z niebanalnymi ludźmi; zwiedzanie interesujących zakątków ziemi suwalskiej oraz warsztaty m.in.: rękodzieła, pieczenia chleba czy produkcji serów.

Cykl wydarzeń rozpocznie spektakl komediowy „Nasze podwórko” Teatru Seniora ZGRYZ, który odbędzie się 27 stycznia 2016 roku o godzinie 17.00 w Sali Kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Jana Pawła II 5 w Suwałkach. Bilety: 5 zł.

Po spektaklu uczestnicy będą mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach treningu pamięci i koncentracji.

Cały program cyklu dostępny jest na stronie Suwalskiego Ośrodka Kultury.