Grupa Witalni zachęca seniorów z całego Śląska do udziału w bezpłatnych zajęciach ruchowo-rozwojowych “Aktywne ciało – aktywny umysł seniora”.

Grupa Witalni zajmuje się organizacją różnych inicjatyw i projektów, mających na celu zwiększenie witalności, zdrowia i jakości życia osób w rożnym wieku.

Trwa właśnie rekrutacja do projektu “Aktywne ciało – aktywny umysł seniora”. Organizatorzy zachęcają do udziału osoby „60+” z terenu całego Śląska, zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

W ramach projektu w okresie wakacyjnym regularne odbywać będą się bezpłatne zajęcia ruchowo-rozwojowe dla seniorów. Łącznie dla każdej z grup zaplanowano 8 zajęć. Będą odbywały się w dwóch grupach w czwartki lub w piątki (do wyboru) w godzinach od 15.00 do 17.00.

Uczestnicy zajęć poznają podstawy tańca i ruchu ekspresyjnego. Dowiedzą się, jak poprzez ruch i pracę z ciałem mogą wpływać na samopoczucie. Taniec spontaniczny rozwija kreatywność, wpływa na poprawę zdolności zapamiętywania. Uczestnicy poznają też techniki oddechowe, relaksacyjne oraz ćwiczenia stymulujące pracę mózgu. A wszystko to przy wspólnej rozmowie i wymianie doświadczeń. W przerwie będzie możliwość wypicia kawy i herbaty.

Pierwsze zajęcia odbędą się już w czerwcu: 24 czerwca (piątek) w godzinach 15.00-17.00 oraz 30 czerwca (czwartek) w godzinach 15.00-17.00

Zajęcia mają miejsce w siedzibie Stowarzyszenia Aktywne Kobiety, ul. 3 maja 11 w Sosnowcu.

Uwaga: nie jest wymagana pełna sprawność ruchowa, można też wykonywać ruchy siedząc na krześle lub macie. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby o różnym poziomie sprawności. Zajęciom będzie towarzyszyła muzyka dopasowana do upodobań i wieku uczestników.

Każdy z uczestników otrzyma nagranie na płytce z różnymi ćwiczeniami oraz tekstami do relaksacji, które będzie mógł samodzielnie wykonywać w domu.

Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy ćwiczeń psychofizycznych (mgr Adam Gros, mgr Barbara Ziemer) oraz psycholog (mgr Katarzyna Ziemer).

Obowiązują zapisy: osobiście w siedzibie Stowarzyszenia Aktywne Kobiety (pon-pt od 9.00-16.30) lub drogą elektroniczną na adres witalni.eu@gmail.com. Informacje i zapisy również telefonicznie 880 251 131 (Katarzyna Ziemer).

Więcej informacji na stronie www.witalni.wordpress.com

Projekt jest dofinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.