Pisanie to Twoja pasja? Lubisz przelewać na kartkę myśli na temat otaczającego Cię świata? Nie upychaj tekstów w szufladzie – weź udział w projekcie „Seniorki do dzieła”!

Inicjatywa Fundacji Feminoteka powstała z myślą o paniach 50+ zainteresowanych aktywnością dziennikarską, publicystyczną lub pisarską. W ramach projektu organizowane są warsztaty poświęcone tajnikom pisania oraz kursy fotograficzne.

Do tej pory udział w zajęciach wzięło ponad 50 osób, które uczestniczyły w 30 godzinach szkoleń dziennikarsko-pisarskich prowadzonych przez Ewę Tomaszewicz. Temat przewodni warsztatów dotyczył publikowania tekstów w Internecie. Uczestniczki dowiedziały się, jak skutecznie gromadzić i opracowywać informacje, szczególnie w przypadku wywiadów i reportaży. Zaznajomiły się także z ciekawymi sposobami na prowadzenie bloga. Dodatkiem do kursu było ponad 10 godzin warsztatów fotograficznych, na których panie poznały podstawowe metody fotografowania oraz nauczyły się, jak uchwycić interesujące ujęcia.

Ponadto, wszystkie panie zainteresowane projektem „Seniorki do dzieła” zaprasza się do udziału w konkursach oraz do publikowania tekstów na:

– Strefie Kobiecej Twórczości 50+ (www.strefatworczosci.feminoteka.blogspot.com),

– portalu Feminoteki (www.feminoteka.pl).

Wszelkich informacji na temat inicjatywy udziela koordynatorka projektu Małgorzata Łojkowska (malgorzatal@feminoteka.pl).