Grupa MISIETUPODOBA zaprasza na rodzinne, międzypokoleniowe warsztaty z reinkarnacji rupieci.

Uczestnicy warsztatów zmierzą się z tematem stare-nowe poprzez przetwarzanie rzeczy zużytych i nadawanie im nowej, współczesnej formy. Ideą zajęć jest reanimowanie rzeczy niechcianych oraz zmienianie ich przeznaczenia tak, by znów stały się użyteczne (np. by stary parasol zamienił się w żyrandol, a plastikowa butelka stała się portfelem). Tworzywem będą m.in. nienoszone ubrania, meble, biżuteria czy przedmioty gospodarstwa domowego.

Zajęcia Senior-Junior mają na celu połączyć doświadczenie osób starszych i dziecięcy zapał ze współczesnym designem i technologią, mają być również pretekstem do twórczego spędzania czasu.

W ramach warsztatów Senior-Junior Dizajn uczestnicy wspólnie zaprojektują koszulki dla wnuczków, będą reanimować meble z PRL-u, z bluzeczki babci wykonają sukienkę dla wnuczki/córki, wystąpią w filmie reklamującym warsztaty i prace wykonane w trakcie warsztatów. Finałem zajęć będzie pokaz filmu połączony z efektami 5D – smak, zapach, wiatr oraz wystawa New Old Design połączona z aukcją dzieł.

Terminy najbliższych warsztatów:

– 6.04.2013 (godz. 17:00-19:00),

– 11.05.2013 (godz. 17:00-19:00).

Zapisy pod numerem telefonu 95 733 25 66 (koordynator projektu: Agnieszka Kowalska-Kucharczyk).

Odpłatność 15 zł/os., karnet na 4 warsztaty 50 zł/os. Ilość miejsc ograniczona.

Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu (w soboty) w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim (ul. Pomorska 73, 66-400).

Warsztaty prowadzą:

Ewa Kozubal – absolwentka ASP w Poznaniu. W 2004 roku dyplom z wyróżnieniem w pracowni rzeźby u prof. J. Berdyszaka.

Ewa Bone – absolwentka ASP w Poznaniu. W 2003 roku dyplom z wyróżnieniem w pracowni rzeźby u prof. W. Kujawskiego. W latach 2003-2004 asystentka w pracowni M. Bałki.

Od 2002 roku działają wspólnie w grupie MISIETUPODOBA. Zajmują się instalacją, performance, happeningiem. Swoje akcje często przeprowadzają w przestrzeni ulicznej. Biorą udział w wystawach w kraju i zagranicą.