Rusza druga edycja warsztatów designerskich dla osób 55+ – „Rzeczoznawcy 2”.

W czym rzecz?

„Rzeczoznawcy 2″ to nowatorskie warsztaty Fundacji Culture Shock dla osób dojrzałych. Ich celem jest zainteresowanie osób 55+ designem, sztuką i wzornictwem.

W skład warsztatów wchodzą: interaktywne wykłady dotyczące historii designu i wzornictwa przemysłowego w Polsce i na świecie, filozoficzne dyskusje na temat rzeczy, a przede wszystkim możliwość wcielenia się w rolę prawdziwego designera. Rzeczoznawcy będą mieli niepowtarzalną okazję stworzenia koncepcji oraz trójwymiarowego modelu przedmiotu odpowiadającego ich gustom i potrzebom! W projekcie nie brakuje nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań promujących otwartość i ideę dzielenia się wypracowanymi rozwiązaniami, które posłużyć mogą szerokiemu gronu odbiorców – zaprojektowany przez grupę „przedmiot” powstanie za pomocą drukarki 3D (urządzenia do drukowania przestrzennego) oraz zostanie udostępniony na licencji Creative Commons.

Projekt „Rzeczoznawcy 2” będzie kontynuacją poprzednich warsztatów „Rzeczoznawcy” i ich rozszerzeniem o nowe wątki takie jak: przestrzeń publiczna, projektowanie wnętrz, moda, ruch DIY i inne. Większy nacisk położony zostanie na kwestie Creative Commons i open designu. Nową wartość do warsztatów wniosą zaproszeni goście.

Działanie zakończy „Design mixer” – duże wydarzenie z pogranicza konferencji, medialabu oraz popularnej ostatnio formy biznes miksera – z udziałem przedstawicieli świata sztuki, designu, biznesu i nowych technologii.

Dlaczego design? Dlaczego 55+?

Zewsząd otaczają nas rzeczy. Są częścią naszego codziennego krajobrazu. Wpływają na nasze samopoczucie. Mogą ułatwiać bądź utrudniać przebywanie wśród nich. Czy odpowiadają potrzebom ich użytkowników? Czy są funkcjonalne? Czy są ładne? Czy są potrzebne? Gdzie ich brakuje, gdzie jest ich za dużo, a gdzie dokładnie tyle, ile trzeba? Zdaje się, że nie możemy od nich uciec, ale możemy na nie wpłynąć, ukształtować je na nowo, skroić na własną miarę. Uczestnicy warsztatów będą uczyli się patrzeć na rzeczywistość oczami designera, dostrzegać problemy związane z projektowaniem przedmiotów codziennego użytku a następnie zaprojektują przedmioty odpowiadające ich potrzebom.

Jak się rzeczy mają?

Projekt będzie realizowany w dwóch cyklach w dwóch miejscach: w Warszawie oraz w mniejszym mieście na terenie województwa mazowieckiego (w ramach jednego cyklu planowanych jest 8 spotkań z grupą od 12 do 15 osób).

Zapisy na edycję warszawską ruszyły! Na zgłoszenia czekamy do 28 kwietnia!

Kiedy: 7.05 – 9.07.2013 r.

Gdzie: Fundacja Culture Shock, Al. Na Skarpie 15/18, 00-488 Warszawa.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy i odeślij na joanna@cultureshock.pl, w tytule maila wpisując “Rzeczoznawcy 2” (więcej informacji TUTAJ).

Zadzwoń: Joanna Michnicka (koordynatorka projektu) 513 781 104 (po godzinie 14:00), 22 621 89 66.

Zapraszamy na warsztaty „Rzeczoznawcy 2”!