Centrum Aktywizacji Radomskich Seniorów zachęca najstarszych mieszkańców miasta do udziału w szkoleniu z zakresu praw konsumenta oraz odczytywania oznaczeń symbolicznych na produktach.

Centrum Aktywizacji Radomskich Seniorów zachęca do udziału w dwóch szkoleniach z zakresu praw konsumenta oraz świadomości zakupów.

Pierwsze spotkanie poświęcone zostanie poprawnemu odczytywaniu oznaczeń symbolicznych, z którymi można się spotkać na opakowaniach produktów żywnościowych. Podczas drugiego spotkania seniorzy dowiedzą się, jakie prawa przysługują im w sklepie, na co powinno zrobić uwagę przy kupowaniu określonych produktów oraz kiedy mają prawo złożyć reklamację.

Szkolenie na temat oznaczeń symbolicznych na produktach żywnościowych odbędzie się 23 listopada 2015 roku (poniedziałek) o godzinie 11.00. Omówione zostaną składniki chemiczne dodawane do żywności przez producentów oraz wpływ tych substancji na organizm ludzki. Seniorzy dowiedzą się też, co kryje się pod substancjami chemicznymi znanymi z etykiet produktowych pod symbolem “E”,

Drugie szkolenie na temat praw konsumenta oraz bezpiecznych zakupów i reklamacji zaplanowano na 25 listopada 2015 roku (środa) na godzinę 11.00. Omówione zostaną prawa konsumenta, zwłaszcza w kontekście reklamacji oraz gwarancji.

Oba szkolenia przeprowadzą pracownicy Państwowej Inspekcji Handlowej w ramach rządowego projektu Bezpieczny Senior. Spotkania odbędą się w siedzibie Centrum Aktywizacji Radomskich Seniorów, ul. Czachowskiego 30 w Radomiu.

Wstęp na spotkanie jest wolny, obowiązują jednak zapisy w siedzibie Centrum Aktywizacji Radomskich Seniorów lub poprzez e-mail, pisząc na adres biuro@radomskisenior.pl.