Seniorzy z Raciborza chcą poznawać nowe technologie. Kursy organizowane w miejscowej bibliotece cieszą się olbrzymią popularnością. Właśnie ogłoszono w związku z tym nabór na kolejną edycję, która rozpocznie się w maju.

Zajęcia w bibliotece przy ul. Kasprzaka są przygotowane nawet dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z komputerami. Seniorzy mogą liczyć na to, że prowadzące spokojnie wszystko wyjaśnią i pokażą. Podczas kursu dowiedzieć się można, jak działa Internet, jak odwiedzać różne strony, jak korzystać z poczty elektronicznej, a nawet dzielić się w sieci zdjęciami z rodziną i znajomymi. Uczestnicy poznają również podstawy obsługi komputera i najważniejszych programów.

Dzięki nabytym w czasie zajęć umiejętnościom seniorzy mogą samodzielnie znajdować nowe informacje w Internecie, utrzymywać kontakty z bliskimi oraz rozwijać pasje.

Najbliższy kurs odbędzie się w terminie od 11 maja do 26 czerwca 2015 r.
Zapisy potrwają do 30 kwietnia w sekretariacie Biblioteki Publicznej Miejskiej i Powiatowej w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12, tel. 32 415-37-24.
Zajęcia skierowane są do osób w wieku 55+.