Adresatem programu “Europe Senior Tourism” są ludzie od 55. roku życia, głównie z Polski, Czech, Węgier i Słowacji.

Turyści ci będą mieli okazję przez 7 miesięcy taniej zwiedzić południowe wybrzeża Hiszpanii Costa del Sol, Costa Tropical, Minorkę, La Mangę del Mar Menor oraz wybrzeże Costa Brava.

Na czym polega program Europe Senior Tourism?

Mieszkańcy Unii Europejskiej, którzy ukończyli 55 lat, mają do dyspozycji kompletny program pozwalający na spędzenie wakacji w Hiszpanii poza sezonem turystycznym. Rząd hiszpański oraz autonomiczne rządy Andaluzji, Balearów i Regionu Walencji chcą ułatwić wszystkim europejskim seniorom rozkoszowanie się czasem wolnym i w tym celu proponują aktywne wakacje w Hiszpanii, organizując całą podróż i pokrywając część kosztów w ramach inicjatywy Travel Senior Hiszpania.

Celem unijnego projektu jest wspieranie idei “aktywnego starzenia się”. Na tej inicjatywie skorzysta także cała Hiszpania – jest to lekarstwo na przestój zimowy dla tamtejszych restauratorów i hotelarzy. Szacuje się w czasie trwania programu hotele sprzedadzą 500 tys. noclegów, o 5,5% więcej niż zwykle o tej porze roku.

Kto może wziąć udział w projekcie i wyjechać na wczasy dla seniorów?

Aby wziąć udział w programie trzeba spełniać tylko dwa kryteria. A mianowicie – trzeba mieć ukończone 55 lat oraz być mieszkańcem Unii Europejskiej. W ramach dofinansowania jako osoba towarzysząca może podróżować z seniorem jedna osoba, nawet jeśli nie ukończyła 55 lat. Klienci mogą skorzystać z wyjazdów w sezonie jesiennym, zimowym i wiosennym.

Szczegóły na stronie: Europeseniortourism.eu.