Wielkopolskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Chorobą Alzheimera zaprasza na wykład “Pokonać chorobę Alzheimera”.

Wykład “Pokonać chorobę Alzheimera” organizowany przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Chorobą Alzheimera poświęcony zostanie sposobom na obecną walkę ze schorzeniem. Omówione zostaną najnowsze osiągnięcia medycyny w poszukiwaniu lekarstwa na alzeimera.

Spotkania organizowane jest w związku z obchodami Światowego Dnia Choroby Alzheimera, który przypada na 21 września. Tegoroczne hasło brzmi: “Pamiętaj o mnie”.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się również, jak obecnie walczy się z chorobą i jak powinno wyglądać leczenie osób zmagających się z chorobą Alzheimera. Wykład poprowadzi neurolog Jan Ilkowski, który odpowie na nurtujące pytania obecnych.

Wykład odbędzie się we wtorek 20 września o godz. 17.00 w kawiarence przy ul. Św. Rocha 10 w Poznaniu (na terenie parafii). Ma charakter otwarty.

Osoby biorące udział w spotkaniu będą miały szansę na wygranie książki Sally Hepworth “To, co nam zostaje” (wydawnictwo Filia) , której premiera zaplanowana jest na 21 września 2016 roku. To opowieść o osobach, których codzienność naznaczona została przez chorobę.