Polska Akademia Nauk Oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w części otwartej 87. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Oddziału PAN w Poznaniu, poświęconej Oskarowi Kolbergowi.

Polska Akademia Nauk Oddział w Poznaniu, w ramach 87. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Oddziału PAN w Poznaniu, uprzejmie zaprasza wszystkich zainteresowanych, w tym seniorów, do udziału w części otwartej, która poświęcona zostanie wybitnemu badaczowi polskiej kultury ludowej, Oskarowi Kolbergowi.

Wykład “Niezwykłe archiwa Oskara Kolberga” ma na celu upowszechnienie wiedzy o bogatym archiwum pozostawionym przez Oskara Kolberga, etnografa, folklorystę i kompozytora.

Jest to ogromny zbiór dokumentów dotyczących XIX-wiecznej kultury ludowej z terenów Polski w granicach sprzed rozbiorów, a także z terenów Litwy, Białorusi, Łużyc, Czech, Słowacji i Słowiańszczyzny Południowej. Żaden kraj w Europie nie posiada tak bogatej dokumentacji folkloru z tak dużego obszaru jak materiały zgromadzone w archiwum Oskara Kolberga.

Wykład odbędzie się 10 grudnia 2015 roku (czwartek) o godzinie 12.00, w Auli Ośrodka Nauki PAN przy ul. H. Wieniawskiego 17/19 w Poznaniu.

Wykład “Niezwykłe archiwum Oskara Kolberga” wygłosi dr Ewa Antyborzec, wicedyrektor Instytutu im. Oskara Kolberga w Poznaniu.

Wstęp na spotkanie jest wolny.