Wielkopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Chorobą Alzheimera zaprasza na bezpłatny wykład neurologa Jana Ilkowskiego dotyczący choroby Alzheimera.

Wielkopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Chorobą Alzheimera oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych zachęcają do udziału w wykładzie poświęconym chorobie Alzheimera. Spotkanie ma charakter otwarty i zapowiada zbliżające się obchody Światowego Dnia Choroby Alzheimera.

Choroba Alzheimera to najczęściej występujący zespół otępienny, dotykający osób po 65. roku życia. Ma charakter nieodwracalny i postępujący, uderza przede wszystkim w zdolność koncentracji oraz zapamiętywania. Jednak przy odpowiedniej opiece i rehabilitacji możliwe jest spowolnienie tego procesu.

Wykład poprowadzi Jan Ilkowski, specjalista II stopnia w dziedzinie neurologii. Uczestnicy dowiedzą się między innymi wielu pożytecznych informacji dotyczących przebiegu choroby Alzheimera oraz sposobów jej leczenia i rehabilitacji chorych.

Spotkanie odbędzie się 18 września 2015 roku (piątek) o godzinie 17.00 w kawiarence duszpasterstwa im. Jana Pawła II na terenie parafii przy ul. Św. Rocha.

plakat wyklad 18.09.15