W Poznaniu dojdzie do niezwykłego spotkania – międzynarodowa społeczność Akademickiego Poznania wspólnie z obcokrajowcami zaśpiewa kolędę “Cicha Noc” w wielu różnych językach.

Międzynarodowa społeczność Akademickiego Poznania, wspólnie z obcokrajowcami mieszkającymi w Poznaniu, spotka się przed schodami Ratusza na Starym Rynku, aby wspólnie zaśpiewać świąteczną kolędę “Cicha Noc” w możliwie jak największej liczbie języków.

Wiele języków, jedna kolęda, wspólne przesłanie miłości i radości. Spotkajmy się, zaśpiewajmy i poczujmy jakim międzynarodowym miastem jest Poznań! Wspólnie tworzymy jeden Poznań. Zapraszamy do wielojęzycznego chóru i wspólnego śpiewania „Cichej Nocy” w możliwie dużej liczbie języków! – tak do udziału w wydarzeniu zachęca Miasto Poznań.

Organizatorzy prócz wspólnego śpiewania przygotowali dla uczestników świąteczny poczęstunek oraz śpiewniki z blisko 50 wersjami językowymi “Cichej Nocy”. Z całego wydarzenia zostanie nakręcony teledysk, którego celem będzie ukazanie Poznania jako międzynarodowego i otwartego miasta. Jednym z gości będzie Prezydent Miasta Poznania, który złoży międzynarodowej społeczności Poznania świąteczne życzenia.

Wydarzenie odbędzie się 17 grudnia 2015 roku (czwartek) o godzinie 18.00 przed schodami Ratusza na Starym Rynku w Poznaniu. Wspólne śpiewanie kolędy potrwa do godziny 19.30.

Organizatorem międzynarodowego kolędowania jest Miasto Poznań w ramach Programu Akademicki i naukowy Poznań we współpracy z Erasmus Student Network Poznań United.