Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu zaprasza seniorów na spotkania z cyklu „We Love Eating”, podczas których będzie można uzyskać darmową poradę dietetyczną, wspólnie pogotować oraz poćwiczyć pilates.

Centrum Inicjatyw Senioralnych zaprasza seniorów do wzięcia udziału w kilku spotkaniach w związku z cyklem „We Love Eating”. Czerwcowe spotkania poświęcone będą marchewce oraz truskawce. Seniorzy poznają ich wartości odżywcze i będą mogli spędzić wspólnie czas na gotowaniu potraw w użyciem powyższych składników.

Pierwsze spotkanie pod hasłem „Kochamy truskawki w czerwcu!” i “Kochamy marchewki w czerwcu!” odbędzie się 10 czerwca o godzinie 11.30 w Centrum Inicjatyw Senioralnych (ul. Mickiewicza 9a). Podczas spotkania seniorki oraz seniorzy będą mogli podzielić się zdrowymi i smacznymi przepisami na dania z dodatkiem truskawek lub marchewki.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosi się o zgłoszenie telefoniczne pod numerem: 61 847 21 11. Warunkiem wzięcia udziału w spotkaniu jest przyniesienie ze sobą własnego przepisu na danie z truskawkami lub marchewkami i/lub przygotowanych z tych składników smakołyków.

Tego samego dnia, w Lekkostrawni – Poradnictwo Żywieniowe i Dietetyka na ul. Mickiewicza 5/2 (gabinet w szkole rodzenia) o godzinie 13.00 odbędzie się spotkanie „Żywienie osób w wieku starszym”. Podczas wykładu seniorzy dowiedzą się o zaleceniach żywnościowych, znaczeniu wody dla organizmu, uzyskają również informacje na temat tego, jaką wodę wybrać oraz jakiego typu suplementy warto zażywać. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 511 963 979.

W każdy czwartek czerwca o godz. 11.00 w Centrum Amarant na ul. Słowackiego 19/21 odbywać się będą zajęcia pilates dla seniorów. Organizatorzy proszą o zabranie obuwia na przebranie i wygodnego stroju. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Witalewska. Wstęp: 5 zł.

Wraz z 11 czerwca rozpoczną się również cotygodniowe spotkania konsultacyjne, w trakcie których seniorzy uzyskają informacje o swoim stanie zdrowia oraz bezpłatne porady z zakresu żywienia. Na konsultację można przyjść do Lekkostrawni – Poradnictwo Żywieniowe i Dietetyka na ul. Mickiewicza 5/2 (gabinet w szkole rodzenia). Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 694 84 00 84.