Stowarzyszenie “Lepszy Świat” zaprasza do zapoznania się z ofertą marcowych warsztatów skierowanych do poznańskich seniorów.

Stowarzyszenie “Lepszy Świat” cyklicznie organizuje warsztaty i spotkania dla najstarszych mieszkańców miasta. W marcu seniorzy będą mieli okazję do wzięcia udziału w warsztatach dekoracji kartek świątecznych, haftu matematycznego czy szydełkowania.

9 marca (środa), w godzinach 18.00-20.00 odbędą się warsztaty quillingu, czyli dekoracji kartek świątecznych. Quilling to technika tworzenia ozdób ze spiralnie zwijanych pasków papieru i odpowiednio zgiętych zewnętrznych warstw papieru. Prowadząca pokaże, jak w prosty sposób z kawałka kartki stworzyć niepowtarzalny wzór.

W sobotę 12 marca w godzinach 10.00-12.00 seniorzy wezmą udział w warsztatach haftu matematycznego. Do stworzenia rękodzieła wykorzystany zostanie brystol, mulina i igła. To właśnie z ich pomocą można wyszywać wiosenne wzory, które następnie wykorzystuje się do dekoracji życzeń, zaproszeń i kartek okolicznościowych.

14 marca (poniedziałek) w godzinach 17:00-19:00 odbędą się warsztaty szydełkowania od podstaw. Uczestnicy poznają podstawowe sploty szydełkowe jak łańcuszek, półsłupek i słupek. Drugim etapem warsztatu będzie tworzenie szydełkowej zakładki, którą można wykorzystać jako wyjątkową zakładkę do książki. Warsztaty przeznaczone są dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z szydełkowaniem.

Natomiast w piątek 18 marca w godzinach 17.00-19.00 będą miały miejsce wiosenne warsztaty origami. Podczas warsztatów seniorzy będą mieli okazję przekonać się, jak bardzo bogata i zróżnicowana jest ta japońska sztuka składania papierów. Doświadczenie nie jest wymagane.

Wszystkie warsztaty odbędą się w Stowarzyszeniu “Lepszy Świat”, ul. Libelta 22 w Poznaniu.

Udział we wszystkich wydarzeniach bezpłatny.

Obowiązują zapisy: tworzmy@lepszyswiat.org.pl, kom. 514 389 987