Stowarzyszenie Lepszy Świat zachęca poznańskich seniorów do udziału w kreatywnych zajęciach, które odbędą się w październiku.

Stowarzyszenie Lepszy Świat cyklicznie zachęca do udziału w zajęciach stworzonych dla seniorów. W programie znajdą się spotkania poświęcone rękodzielnictwu oraz kaligrafii, a także warsztaty szydełkowania. Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny.

Harmonogram spotkań:

7 października (piątek) godz. 17.00-19.00 Warsztaty robienia notesów

Podczas warsztatów seniorzy nauczą się, jak zrobić “przepiśnik” – czyli specjalny notes, w którym znajdą się przepsiy na najpyszniejsze dania oraz desery. Z czasem stanie się również niezbędnym organizatorem obiadów w każdej kuchni. Notes wykonany zostanie ze specjalnych wkładów do notesów oraz sztywnej i wytrzymałej tektury, która posłuży za okładkę. Warsztaty odbędą się w siedzibie Stowarzyszenia Lepszy Świat, ul. Libelta 22, Poznań.

10 października (poniedziałek) godz. 17.00-19.00 Warsztaty origami 

Podczas warsztatów uczestnicy przekonają się, że origami to niezwykle zajmująca i niełatwa sztuka składania papieru. Seniorzy nie muszą posiadać doświadczenia – wystarczą uśmiech i chęci. Warsztaty odbędą się w siedzibie Centrum Bukowska, ul. Bukowska 27/29, Poznań.

17 października (poniedziałek) godz. 18.00-20.00 Warsztaty kaligrafii 

Kaligrafia to sztuka estetycznego i starannego pisania. Podczas zajęć prowadzący pokaże seniorom, w jaki sposób dostosować stalówkę do konkretnego stylu pisma oraz od czego rozpocząć swoją przygodę z kaligrafią. Zdobienie artystyczne można wykorzystać do tworzenia oryginalnych zaproszeń, dyplomów oraz kopert. Warsztaty odbędą się w siedzibie Centrum Bukowska, ul. Bukowska 27/29, Poznań.

19 października (środa) godz. 17.00-19.00 Warsztaty masy solnej

To bardzo łatwa i zarazem niezwykle interesująca stuka. Wszystko, czego potrzeba do pracy, znajduje się w każdej kuchni. W trakcie warsztatu uczestnicy nauczą się wyrabiania masy solnej oraz jej barwienia. Podczas spotkania tworzone będą dekoracje na stół. Warsztaty odbędą się w siedzibie Stowarzyszenia Lepszy Świat, ul. Libelta 22, Poznań.

31 października (poniedziałek) godz. 17.00-19.00 Warsztaty szydełkowania

Podczas warsztatów prowadząca przedstawi zasady i sposób szydełkowania. Uczestnicy poznają podstawowe sploty szydełkowe – jak łańcuszek, półsłupek i słupek. Drugim etapem warsztatu będzie tworzenie szydełkowej zakładki, którą można wykorzystać jako zakładkę do książki. Warsztaty przeznaczone są dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z szydełkowaniem. Warsztaty odbędą się w siedzibie Centrum Bukowska, ul. Bukowska 27/29, Poznań.

Zapisy: tworzmy@lepszyswiat.org.pl, kom. 514 389 987

Warsztaty finansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania w ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych.