W imieniu organizatorów zachęcamy do skorzystania z warsztatów w ramach projektu “Senioralni. Poznań 2016”. Zostały ostatnie wolne miejsca na warsztaty psychologiczno-edukacyjne.

W ramach projektu “Senioralni. Poznań 2016” odbywają się warsztaty dla najstarszych mieszkańców miasta. Pozostały jeszcze miejsca na warsztaty psychologiczno-edukacyjne, poruszające różnorodne tematy dotyczące dobrego samopoczucia, własnej wartości, relacji w rodzinie, a także mediacji.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Centrum Inicjatyw Senioralnych i wyboru warsztatów, które odpowiadają Państwa oczekiwaniom oraz potrzebom.

Harmonogram warsztatów:

 3 października, godz. 11.00-13.00 (poniedziałek): “Budowanie poczucia własnej wartości: teoria i własne doświadczenie” – podczas spotkania ukazane zostaną mechanizmy budowania poczucia własnej wartości. Prowadzenie: Błażej Kliks.

3 października, godz. 13.15-15.15 (poniedziałek): “Relacje międzyludzkie” – przedstawienie mechanizmów poprawiających wzajemne relacje. Prowadzenie: Błażej Kliks.

4 października, godz. 9.00-12.00 (wtorek) “Ja, matki i pramatki w mojej rodzinie. Międzypokoleniowa komunikacja empatyczna” – warsztat dla kobiet, które interesują się tym, co znaczy być kobietą z perspektywy macierzyństwa, ról społecznych oraz przeszłości. Prowadzenie: Anna Fitzgerald.

5 października, godz. 11.00 (środa): “Podatek od spadków i darowizn” – rozmowa na temat wiedzy z zakresu podatku od spadków i darowizn dla seniorów.

6 października, godz. 10.00 (czwartek): “Nowy program Leki 75+, czyli darmowe leki dla osób powyżej 75. roku życia” podczas spotkania omówione zostaną zasady nowego programu: kto może otrzymać darmowe leki? Kto wypisuje recepty? Na co zwrócić szczególną uwagę?

7 października, godz. 11.00 (piątek): “Mediacje dla każdego – warsztat” – podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, jak sobie radzić z konfliktem, jak powstrzymać jego eskalację, jak zaprosić kogoś do mediacji i jak postępować w razie konfliktu. Prowadzenie: Marceli Kwaśniewski.

Spotkania odbędą się w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych, ul. Mielżyńskiego 24 w Poznaniu.

Konieczne są zapisy, zgłaszane pod numerem telefonu 81 647 21 11.