Stowarzyszenie Psyche Soma Polis serdecznie zachęca seniorów po 55. roku życia do udziału w warsztatach kulinarnych.

W imieniu organizatorów serdecznie zachęcamy seniorów do udziału w specjalnych warsztat kulinarnych “Gotuj Pro Zdrowie”.

W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się między innymi: jak odżywianie wpływa na nasze zdrowie, jak skomponować dietę dla osób starszych, w jaki sposób urozmaicać posiłki i jakie produkty zawierają najwięcej witamin i mikroelementów, w jaki sposób zmniejszyć spożycie tłuszczu, cholesterolu, cukru i soli, a także, jak dużo płynów i jakich wypijać na co dzień.

W części praktycznej uczestnicy będą przygotowywać wybrane posiłki, wspólnie je degustować i wymieniać między sobą własne zdanie oraz doświadczenia kulinarne. Przede wszystkim zaś będą mieli mogli poznać przepisy na zdrowe, smaczne i pełnowartościowe potrawy.

Spotkanie poprowadzi mgr inż. dietetyk Dominika Nitshke-Michalak.

Warsztaty odbędą się 12 października o godzinie 10.00 w warsztatowni Orkiszowe Pola, ul. Strzeszyńska 63 (Galeria Podolany) w Poznaniu.

Zajęcia są bezpłatne.

Zapisy: Stowarzyszenie PSYCHE SOMA POLIS ul. Wierzbięcice 18/5 61-568 Poznań. tel. 61 820 27 46, 502 99 44 97,  pon.-pt. godz. 9-21, e-mail: info@psychesomapolis.org.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie organizatora.

Warsztat realizowany jest w ramach projektu “ProForma Seniora”, współfinansowanego przez Miasto Poznań.