Fundacja Senior Active zaprasza seniorów na bezpłatne warsztaty. W programie m.in. “Senior niezłe ziółko”, “Zumba dla seniorów” czy “Co nam w duszy gra – warsztaty muzyczne”.

Dzienny Dom Opieki Senior Active serdecznie zachęca poznańskich seniorów do udziału w licznych warsztatach.

W programie na czerwiec i lipiec znajdują się między innymi: warsztaty dotyczące pamięci, zumba dla seniorów, wykład dotyczący diety seniora czy warsztaty muzyczne.

14 czerwca o godzinie 11.00 seniorzy mogą wziąć udział w warsztatach “Dzień z umysłem – rusz głową!”. Podczas spotkania prowadzący opowiedzą o tym, jak wygląda praca naszego mózgu oraz w jaki sposób funkcjonuje pamięć. Zaproponowane zostaną również ćwiczenia, które usprawnią działanie pamięci.

21 czerwca o godzinie 11.00 odbędą się zajęcia zumby dla seniorów. Podczas zajęć seniorzy nauczą się prostych, niezbyt obciążających kroków dopasowanych do latynoamerykańskiej muzyki. Organizatorzy gwarantują luźną choreografię i sporą dawkę pozytywnej energii. Trening zumby nie tylko poprawi kondycję i odmłodzi, ale także doda sił, złagodzi bóle stawowe oraz usprawni pracę serca.

Natomiast 28 czerwca o godzinie 11.00 zapraszamy z kolei na fitball dla seniorów. Fitball to ćwiczenia przy pomocy ogromnej piłki, dzięki której można doskonale rozciągnąć stawy oraz kręgosłup. Ćwiczenia z piłką doskonale poprawiają również samopoczucie.

Wszystkie zajęcia odbywają się w Dziennym Domu Opieki Senior Active, ul. Tylne Chwaliszewo 25, piętro I.

Zapisy na zajęcia odbywają się pon nr telefonu 533 38 00 88. Liczba miejsc jest ograniczona.