Fundacja Senior Active zaprasza seniorów na kolejne bezpłatne warsztaty. W programie m.in. “Dieta dla seniora”, “Coś dobrego do słoika”, “Co nam w duszy gra – warsztaty muzyczne”.

Dzienny Dom Opieki Senior Active serdecznie zachęca poznańskich seniorów do udziału w licznych warsztatach.

W programie na lipiec znajdują się między innymi: warsztaty kulinarne, ćwiczenia dla seniorów, wykład dotyczący diety czy warsztaty muzyczne.

Prezentujemy drugą część programu warsztatów zaplanowaną na lipiec 2016 roku.

5 lipca o godzinie 11.00 odbędą się zajęcia “Shape dla seniorów”. Shape to trening, którego celem jest kształtowanie całej sylwetki przy pomocy ćwiczeń na poszczególne partie mięśniowe – ramiona, klatkę piersiową czy pośladki. Dzięki takim ćwiczeniom szybko można uzyskać szczupłą sylwetkę i poprawić wydolność organizmu.

12 lipca o tej samej porze odbędą się warsztaty żywieniowe “Dieta dla seniora”. Podczas spotkania seniorzy dowiedzą się, jakie błędy żywieniowe najczęściej popełniają oraz jakie zmiany do jadłospisu wprowadzić, by odżywiać się zdrowo. Menu układane będzie według piramidy żywienia. Uczestnicy dowiedzą się też, w jaki sposób przyrządzić zdrowe i słodkie przekąski.

19 lipca o godzinie 11.00 seniorzy będą mogli wziąć udział w warsztatach muzycznych “Co nam w duszy gra”. Zajęcia pełne będą muzycznych łamigłówek, quizów i ciekawostek muzycznych.

Natomiast 26 lipca o godzinie 11.00 odbędzie się kulinarna wymiana doświadczeń “Coś dobrego do słoika”. Warsztaty kulinarne będą polegały na międzypokoleniowym łączeniu tradycyjnych smaków z nowymi rozwiązaniami w kuchni – tak powstaną pyszne babcine powidła oraz konfitura z mango i imbirem wnuczki.

Wszystkie zajęcia odbywają się w Dziennym Domu Opieki Senior Active, ul. Tylne Chwaliszewo 25 w Poznaniu (piętro I).

Zapisy na zajęcia odbywają się pon nr telefonu 533 38 00 88. Liczba miejsc jest ograniczona.