Poznańskie Centrum Seniora zaprasza członków rodzin, opiekunów oraz wolontariuszy zajmujących się osobami starszymi na specjalistyczny cykl szkoleniowy.

Poznańskie Centrum Seniora zachęca do udziału w fachowym szkoleniu dla osób zajmujących się seniorami: rodzinę, opiekunów formalnych i nieformalnych oraz wolontariuszy wspierających osoby starsze leżące i z zaburzeniami funkcji poznawczych.

Celem warsztatów jest zdobycie praktycznych umiejętności dotyczących opieki nad osobami starszymi oraz zmagającymi się z chorobami otępiennymi. Osoby prowadzące szkolenie będą zwracać szczególną uwagę na zagadnienie zmęczenia oraz stresu u opiekunów zajmujących się osobami starszymi.

Prowadzący spotkanie wspólnie z uczestnikami zastanowią się, jak dbać nie tylko o osobę starszą, ale również o siebie samego w taki sposób, by prawidłowo pomagać chorym. Podczas spotkania będzie również możliwość bliższego przyjrzenia się sposobom pielęgnacji osób leżących oraz z zaburzeniami funkcji poznawczych.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 29 września o godzinie 16.00, które poprowadzi psycholog Beata Kaczmarek. Poświęcone zostanie ono wybranym aspektom funkcjonowania emocjonalnego chorych oraz ich bliskich, a także sposobom radzenia sobie ze stresem związanym z chorobą bliskiej osoby.

Kolejne spotkanie zaplanowano na 13 października. Od godziny 16.00 fizjoterapeuta Joanna Przybecka opowiadać będzie o aktywizacji chorych poprzez samodzielne wykonywanie czynności dnia codziennego (np. ubieranie się, jedzenie, poruszanie po mieszkaniu, wykonywanie lekkich zadań).

Ostatnie spotkanie cyklu odbędzie się 8 grudnia o godzinie 16.00 i dotyczyć będzie postępowania medycznego i pozamedycznego z pacjentami dotkniętymi otępieniem. Poprowadzi je lekarz Joanna Rybacka-Mossakowska.

Informacje oraz zapisy: (61) 852 92 99

Warsztaty odbędą się w WSWOP “Hospicjum Domowe”, ul. Bednarska 4 w Poznaniu.