Centrum Kultury Zamek zachęca seniorów do wzięcia udział w spotkaniu z dziennikarką Swietłaną Aleksijewicz w ramach cyklu Zamek Reporterów.

Centrum Kultury Zamek zaprasza wszystkie zainteresowane osoby, w tym seniorów, do wzięcia udziału w spotkaniu z białoruską pisarką oraz dziennikarką Swietłaną Aleksijewicz, w ramach cyklu Zamek reporterów.

Swietłana Aleksijewicz (1948) pisze w języku rosyjskim, zajmuje się trudnymi oraz pomijanymi tematami związanymi z historią Rosji. Została uhonorowana wieloma nagrodami literackimi, m.in. Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus oraz Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za książkę „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” (2010). Inne jej książki wydane w Polsce, to: „Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości”, „Ostatni świadkowie. Utwory solowe na głos dziecięcy” oraz „Czasy secondhand. Koniec czerwonego człowieka”.

Spotkanie z dziennikarką odbędzie się 16 czerwca o godzinie 18.00 w Sali Kinowej CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82 w Poznaniu. Wstęp na spotkanie jest wolny.