Fundacja AWF z Poznania zaprasza Seniorów na pierwszą Spartakiadę Senioralną. Jest to wydarzenie realizowane w ramach programu Trener Senioralny AWF.

Fundacja AWF serdecznie zachęca poznańskich Seniorów do udziału w Spartakiadzie Senioralnej.  Dla aktywnych uczestników przewidziano upominki. W programie znajdą się m. in.: zumba dla początkujących, konkurencje sportowe typu boule czy tenis ziemny, a także nordic walking.

Udział w rywalizacji jest bezpłatny.

Zawody sportowo-rekreacyjne w kilkunastu konkurencjach odbędą się w niedzielę 31 lipca na terenie Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Poznaniu przy ul. Droga Dębińska. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00, natomiast w samo południe nastąpi jej uroczyste otwarcie z udziałem zaproszonych gości.

Zawody organizowane są w ramach programu Trener Senioralny AWF, dofinansowanego, głosami mieszkańców w zeszłorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.  Szczegóły dotyczące programu dostępne na stronie imprezy.

Ramowy program Spartakiady Senioralnej:

  • 11.00 – Zapisy do poszczególnych konkurencji zespołowych i indywidualnych.
  • 12.00 – Oficjalna ceremonia rozpoczęcia Spartakiady z udziałem radnych miasta.
  • 12.30 – Zumba na dobry początek oraz konkurencje biegowe (m. in. biegi długie, krótkie, w alko-goglach, w potrójnych spodniach i wiele innych).
  • 13.00 – Konkurencje indywidualne (m. in. boule, tenis ziemny, rzut w dal smartfonem, paintball, strzelanie z procy, strzelanie z łuku, ringo, nordic walking  i wiele innych atrakcji).
  • 16.00 – Dekoracje zwycięzców.

Dla aktywnych uczestników przewidziano okolicznościowe koszulki, a dla najlepszych w danych konkurencjach atrakcyjne nagrody.

Rozpoczęcie zapisów w biurze organizatorów od godz. 11.00. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem tel. 61 8 35 50 50/61 8 35 51 91.