W Poznaniu ogłoszono wyniki konkursu Wolontariat Poznański 2014. Za dużą aktywność na rzecz innych nagrodzono w plebiscycie seniorów.

Konkurs Wolontariat Poznański zorganizowano w tym roku po raz piętnasty. Ma on być okazją, by docenić i promować osoby, które ze szczególnym zaangażowaniem i oddaniem poświęcają się działalności na rzecz otoczenia. Konkurs w tym roku podzielono na 5 kategorii: młodzieżową, osób w wieku 50+, zespołową, indywidualną i wolontariat pracowniczy.

Wśród aktywnych wolontariuszy w wieku 50+ pierwszym miejscem uhonorowano Marię Homan, która działa w Drużynie Szpiku – grupie osób aktywnie działających na rzecz chorych na nowotwory krwi. Wyróżniono ponadto trzy inne osoby: Annę Jasińską (pomagającą kobietom chorym na raka piersi), Wojciecha Czarneckiego (pomagającego niepełnosprawnym dzieciom) i Eugeniusza Jacka (organizatora turystycznych rajdów dla osób zdrowych i niepełnosprawnych).

Pierwsze miejsce wśród zespołów przyznano paniom z Poznańskiego Towarzystwa Amazonek. Wyróżniono jednak również (obok pomagającej kotom fundacji Koci Pazur) wolontariuszy działających przy poznańskim Centrum Inicjatyw Senioralnych. Są to osoby zachęcające innych do aktywności, regularnie rozprowadzające po mieście Tytki Seniora – grube koperty z licznymi inspiracjami.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!