Fundacja “Nieściszalni” działająca przy szkole muzyki rozrywkowej Republika Rytmu zaprasza seniorów do wzięcia udziału w drugiej edycji projektu “Dziadek do gramofonu”.

„Dziadek do gramofonu” to projekt aktywizujący osoby powyżej 50. roku życia, który ma na celu stworzenie warunków do rozwijania zainteresowań w obszarze płyty winylowej oraz naukę miksowania muzyki.

Miksowanie muzyki polega na dopasowywaniu dwóch utworów muzycznych pod względem ich tempa i charakteru tak, aby przejścia między nimi były jak najbardziej płynne i przyjemne dla słuchacza.

Wydarzenie zostało skierowane do osób, które chciałyby się przenieść do czasów dyskotek i wcielić w rolę prezentera muzycznego. Ta osobliwa podróż w czasie będzie możliwa dzięki pomocy instruktorów, którzy przeszkolili seniorów, jak korzystać z nowych urządzeń, aby połączyć świat współczesny ze wspomnieniami z młodości.

Projekt “Dziadek do gramofonu” potrwa od 9 kwietnia do 12 czerwca 2016 roku.

By wziąć udział w projekcie “Dziadek do gramofonu”, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny ma stronie “Dziadek do gramofonu” lub przyjść do Republiki Rytmu przy ul. Dąbrowskiego 17 (od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 -20.00) i odesłać go do 8 kwietnia 2016 roku drogą elektroniczną na adres: dziadekdogramofonu@gmail.com lub na adres Republiki Rytmu.

Uczestnicy, którzy zakwalifikują się do projektu, będą spotykać się cyklicznie, by nauczyć się miksowania muzyki oraz prowadzenia wydarzeń muzycznych. Warsztaty zwieńczy dancing międzypokoleniowy, podczas którego uczestnicy projektu poprowadzą samodzielnie całą imprezę. Wstęp będzie wolny dla każdego.

LOGO_DJ_SENIOR-01