Roztańczeni seniorzy opanowali w ostatnią sobotę plac Wolności w Poznaniu. Mikołajkowy flash mob zorganizowało stowarzyszenie Klanza Poznań. Mimo chłodu zebrało się kilkadziesiąt osób!

6 grudnia wszyscy oczywiście kojarzymy z Mikołajkami – jednym z najbardziej pozytywnych stałych świąt w kalendarzu. Ten dzień wybrano na organizację sympatycznego tanecznego wydarzenia w Poznaniu. Chociaż temperatura spada ostatnio w okolice zera stopni, to atmosfera była bardzo gorąca! Zebrało się kilkudziesięciu pełnych energii i uśmiechu seniorów z założonymi na głowach mikołajowymi czapkami. Razem zatańczyli oni na placu Wolności w rytm piosenki, wzbudzając zaciekawienie przechodniów i zapraszając do wspólnej zabawy. Organizatorem flash moba był poznański oddział Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA.

Jeśli komuś spodobała się akcja seniorów z Klanzy, jeszcze dzisiaj ma szansę ich spotkać. Dzisiaj bowiem organizowana jest Klanzarnia Świąteczna – otwarte, przedświąteczne spotkanie grupy. Odbędzie się ono w godzinach 17:30-19:00 na Poplińskich 12 w Poznaniu (Wilda).

fot. screen z nagrania umieszczonego w serwisie YouTube