Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu zachęca do udziału w lutowych spotkaniach skupionych wokół poezji, literatury i sztuki.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Biblioteki Raczyńskich. W lutym na zainteresowanych czeka wiele inspirujących spotkań m.in.  “Poeci Ewy Demarczyk” – prelekcja Tomasza Umerle czy spotkanie z psychologią “O pomaganiu: jak skutecznie pomagać i jak dać sobie pomóc? W rodzinie, w pracy, w świecie”. Na wszystkie spotkania wstęp wolny, na jedno z nich (16 lutego) obowiązują zaproszenia.

Harmonogram spotkań:

 • 9 lutego, godz. 16.30

Wtorek dla seniora: “Poeci Ewy Demarczyk” – prelekcja Tomasza Umerle (UAM). Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1.

 • 9 lutego, godz. 18.00

Wieczór autorski Elżbiety Ruman i prezentacja książki “Miasto marzeń”. Prowadzenie Agata Ławniczak. Dom Literatury Biblioteki Raczyńskich, ul. Wroniecka 14.

 • 11 lutego, godz. 18.00

Spotkanie autorskie z ks. Adamem Bonieckim poświęcone jego najnowszej książce “Abonent chwilowo nieosiągalny”Prowadzenie: Szymon Bojdo (Radio Emaus). Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1.

 • 15 lutego, godz. 18.00 

Projekcja 2 odcinka serialu telewizyjnegoGorejący krzew”, poświęconego Janowi Palachowi w reż. Agnieszki Holland. Film udostępnił jego producent HBO Europe i można go oglądać w serwisie HBO GO. Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1.

 • 16 lutego, godz. 17.00

Inauguracja Roku Sienkiewiczowskiego “Sienkiewicz-społecznik”. Wystawa poświęcona społecznej i charytatywnej działalnością Sienkiewicza, m.in. obronie dzieci wrzesińskich i pracy w Generalnym Komitecie Pomocy Ofiarom Wojny w Polsce; wykład dr Danuty Płygawko “Działalność Sienkiewicza w Komitecie Vevejskim”. Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza, Stary Rynek 84. Obowiązują zaproszenia.

 • 17 lutego, godz. 18.00

“Klaudyna Potocka. Zapomniana muza romantyków”. Przyczynek do nowej biografii w 160 rocznicę śmierci – wykład  Grzegorza Kubackiego. Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1.

 • 17 lutego, godz. 18.00

Spotkanie z Markiem Pindralem “W cieniu minaretów”. Filia 8, ul. Osinowa 14/16.

 • 18 lutego, godz. 18.00

Klub Książki u Raczyńskich: “Baronowa Jazzu Hannah Rothschild”. Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1.

 • 22 lutego, godz. 18.00

Projekcja 3 odcinka serialu telewizyjnego “Gorejący krzew”, poświęconego Janowi Palachowi w reż. Agnieszki Holland. Film udostępnił jego producent HBO Europe i można go oglądać w serwisie HBO GO. Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1.

 • 23 lutego, godz. 18.00

“Od mezuzy do macewy” – wykład Sebastiana Kubickiego towarzyszący wystawie “Od mezuzy do macewy (słowniczek pojęć judaizmu)” w ramach XIX Dnia Judaizmu. Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1.

 • 25 lutego, godz. 18.00

Przystanek Historia IPN w Bibliotece Raczyńskich: spotkanie z Piotrem Semką i dyskusja o książce “My, reakcja – historia emocji antykomunistów w latach 1944-1956”. Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1.

 • 26 lutego, godz. 16.30

Spotkanie z psychologią w Bibliotece Raczyńskich: “O pomaganiu: jak skutecznie pomagać i jak dać sobie pomóc? W rodzinie, w pracy, w świecie” – wykład Macieja Gendka. Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1.

 • 26 lutego, godz. 18.00

Finisaż  wystawy Jan Palach’ 69. Projekcja filmu dokumentalnego “Powrót Agnieszki H.” w reż. Krystyny Krauze i Jacka Petryckiego. Biblioteka Raczyńskich, Galeria Atanazego, Al. Marcinkowskiego 23/24.