Fundacja Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk organizuje spotkanie dla seniorów w ramach cyklu „65+ ART”, podczas którego seniorzy zostaną oprowadzeni po wystawie „Izabella Gustowska. Nowy Jork i dziewczyna”.

Spotkania w ramach cyklu „65+ ART” dedykowane są osobom starszym, zainteresowanym odkrywaniem sztuki współczesnej. Impulsem do wspólnych dyskusji o sztuce są wystawy prezentowane w galerii Art Stations. Podczas najbliższego spotkania seniorzy po raz kolejny zostaną oprowadzeni po ekspozycji „Izabella Gustowska. Nowy Jork i dziewczyna”.

Punktem wyjścia wystawy jest postać Josephine Hopper (1883-1968), nieco zapomnianej artystki, żony i modelki amerykańskiego malarza Edwarda Hoppera. Josephine stała się inspiracją dla projektu skupionego wokół twórczych kobiet z różnych pokoleń – ich wyborów, kolei losu i możliwości realizacji własnych celów i pragnień. Doznania zmysłowe mieszają się z wirtualną przestrzenią i elementami realnymi, a sceny wyreżyserowane przenikają do codzienności.

Oprowadzenie po wystawie dla seniorów odbędzie się 9 stycznia 2016 roku (sobota) o godzinie 16.00 w galerii Art Stations, Stary Browar, ul. Półwiejska 42 w Poznaniu. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Spotkanie poprowadzi Ewa Dziewolska-Kawka.

Izabella Gustowska urodziła się w Poznaniu. Ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu). Wykłada na Uniwersytecie Artystycznym na Wydziale Komunikacji Multimedialnej – Pracownia Działań Filmowych i Performatywnych oraz w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa na kierunku Grafika.