Brama Poznania zaprasza wszystkich zainteresowanych, w tym seniorów, na oprowadzanie tematyczne “Kobiecy Ostrów Tumski”.

Brama Poznania zaprasza do zwiedzania zbiorów z uwzględnieniem kobiecego oblicza tego miejsca. Spacer tematyczny poświęcony zostanie kobietom związanym z dziedzictwem oraz historią Ostrowa Tumskiego – zwłaszcza tym, które wywodziły się z dynastii Piastów.

W czasie oprowadzania przewodnik wskaże rolę, jaką kobiety odegrały w procesie rozwoju Wyspy Katedralnej: od czynności wykonywanych codziennie w grodzie po inicjatywy, które prowadziły do przełomowych wydarzeń w dziejach dynastii i całego kraju. Pokreśli również ich ważną rolę w kształtowaniu się Ostrowa Tumskiego.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych powyżej 16. roku życia, ze szczególnym uwzględnieniem, by muzeum odwiedziły zwłaszcza panie.

Spotkanie poświęcone kobietom na Ostrowie Tumskim odbędzie się 9 czerwca (czwartek) o godzinie 17.00 w Bramie Poznania, ul. Gdańska 2 w Poznaniu.

Czas trwania: około 60 minut.

Wstęp jest bezpłatny, obowiązują zapisy (liczba zwiedzającej grupy ograniczona jest do 30 osób): telefoniczne pod numerem 61 647 76 34 (wt.-pt. w godz. 9:00-14:00) lub osobiście w Bramie Poznania w Punkcie Informacji.