Stowarzyszenie Centrum Promocji Inicjatyw Społecznych CREO zachęca seniorów z Poznania i okolic do brania udziału w zajęciach Klubu Starszaka. W miejscu tym seniorzy mogą działać jako wolontariusze, a także brać udział w warsztatach.

Stowarzyszenie Centrum Promocji Inicjatyw Społecznych CREO zachęca seniorów (60+) z Poznania i okolic do brania udziału w spotkaniach Klubu Starszaka. Projekt skierowany jest do osób, które szukają różnych sposobów na aktywność, lubią spędzać czas na warsztatach i inicjatywach artystycznych, a także pragną rozpocząć przygodę z wolontariatem.

Podczas spotkań Klubu Starszaka odbywają się m.in.: szkolenia wolontariackie, redagowanie Biuletynu Starszaka, przygotowywanie wydarzeń dla seniorów. W ramach warsztatów artystycznych seniorzy biorą udział w bezpłatnych warsztatach rękodzieła, majsterkowania czy fotografii. Angażują się również w wiele wydarzeń dedykowanych najmłodszym oraz pomagają innym seniorom.

Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godzinie 11.00 w siedzibie Stowarzyszenia CREO, ul. H.Sienkiewicza 13/3 w Poznaniu. Możliwa jest również praca zdalna. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Jeśli jesteś seniorem i szukasz pomysłu na aktywne spędzenie wolnego czasu, zgłoś się do Klubu Starszaka:

e-mail: starszaki@centrumcreo.pl

tel. 61 22 675 30

Projekt „Starszaki – klub aktywności społecznej osób starszych” jest współfinansowany ze środków w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Strasznych na lata 2014-2020.