Fundacja Senior Active serdecznie zaprasza najstarszych mieszkańców miasta do udziału w interesujących warsztatach. Prezentujemy ofertę na pierwsze dni listopada.

W najbliższym czasie, dzięki inicjatywie Fundacji Senior Active, odbędzie się całe mnóstwo wydarzeń oraz warsztatów skierowanych specjalnie do seniorów. W pierwszych dniach listopada seniorzy będą mogli wziąć udział w tańcu terapeutycznym, a także bezpłatnych warsztatach dotyczących bezpieczeństwa.

3 listopada, godz. 11.00-12.00 oraz 12.00-13.00, “Tańcząca z seniorami”

Taniec terapeutyczny to dziedzina choreoterapii i ruchu tanecznego wspomagająca edukacje oraz rozwój. Celem zajęć jest wprowadzenie uczestników w stan relaksu, stworzenie warunków integrujących oraz nauka łatwej choreografii tanecznej w rytmie latino. Zajęcia poprowadzi Malwina Stępniewska. Odbędą się w Dziennym Domu Opieki Medycznej Senior Active Tylne Chwaliszewo 25. Zapisy pod nr tel. 533 38 00 88.

5 listopada, godz. 10.00 – 13.00 oraz 8 listopada, godz. 11.00-13.00, bezpłatne warsztaty “Senior pod ochroną”

Spotkanie ze służbami mundurowymi oraz przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej będzie miało na celu przedstawienie podstawowych zagrożeń związanych z dbaniem seniora o swoje bezpieczeństwo w różnych sytuacjach. Spotkanie podzielone zostanie na część wykładową oraz praktyczną, podczas której uczestnicy poznają podstawy samoobrony i dowiedzą się, w jaki sposób bronić się przed napastnikiem. Warsztaty odbędą się w siedzibie Fundacji Senior Active ul. Tylne Chwaliszewo 25, 1 piętro. Zapisy pod nr tel. 533 38 00 88.

O kolejnych spotkaniach na listopad będziemy informować na bieżąco.