Grupa Przewodników PoPoznaniu zaprasza do zapoznania się z ofertą jesiennych spacerów po mieście. W programie mi.in. spacer po Ostrowie Tumskim oraz Starym Rynku.  

Grupa Przewodników PoPoznaniu zachęca wszystkich zainteresowanych, w tym seniorów, do udziału w jesiennych spacerach po mieście. W programie: spacer po Starym Rynku i Ostrowie Tumskim, a także wycieczki tematyczne dotyczące Zakonu Dominikanów oraz medycyny. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Pierwszy spacer odbędzie się 11 listopada o godzinie 12.15. Tematem spotkania będzie Świętomarciński Pokoziołek:

miejsce startu: schody do ratusza, przewodnik: K. Tymek

Tradycyjny spacer wokół Starego Rynku, podczas którego uczestnicy zobaczą to wszystko, czego w Poznaniu nie można przegapić! Propozycję kierujemy przede wszystkim do odwiedzających miasto w świąteczny dzień turystów, ale poznaniacy, którzy będą chcieli spalić trochę kalorii też są mile widziani.

Drugi spacer zaplanowano na 14 listopada, na godzinę 10.00 oraz 13.00. Temat spotkania brzmi „Ostrów Tumski, czyli sięgamy do źródeł”:

miejsce startu: plac przed katedrą, przewodnik: J. Redliński

Ostrów Tumski – za tą nazwą kryje się ponad tysiąc lat dziejów miasta. Na listopadowym spacerze przewodnicy opowiedzą zarówno o najważniejszych wydarzeniach i postaciach związanych z wyspą katedralną, jak i o tych mniej znanych, a też będących istotną częścią jej dziejów. Wycieczka będzie również swoistym odpoczynkiem od zgiełku miasta, bo Ostrów Tumski to miejsce zawsze ciche i spokojne, leżące w sercu Poznania, a jednak trochę na uboczu.

Kolejny spacer odbędzie się 21 listopada, o godzinie 9.00 i 14.00, pod hasłem „Dominikański Poznań”

miejsce startu: plac Cyryla Ratajskiego, przewodnik: P. Ciesielski oraz o. M. Osek

Wycieczka zorganizowana wspólnie z Zakonem Dominikańskim z okazji jubileuszu 800-lecia Zakonu Kaznodziejskiego. Druga część spaceru będzie podejmowała tematykę obecności dominikanów w Poznaniu po ich powrocie do miasta w XX wieku.

Ostatni jesienny spacer odbędzie się 28 listopada o godzinie 11.00 i 16.00. Temat spaceru brzmi: „Na zdrowie! Wycieczka po medycznym Poznaniu”:

miejsce startu: przed Biblioteką Uniwersytecką przy ul. Ratajczaka, przewodnik: K. Tymek

Na co pomagał okład z baranich jelit? Jak ustrzec się przed cholerą? Kiedy Poznań przypominał żywy cmentarz? Kim była poznańska matka trędowatych? Jaki znany lekarz stosował kurację szampanem? Jak często myli się XIX-wieczni poznaniacy? Tego i wielu innych ciekawostek dowiemy się podczas najbliższego spaceru – podążymy szlakiem słynnych lekarzy, usłyszymy o epidemiach dziesiątkujących ludność Poznania i bardzo ciekawych (ale czy skutecznych?) sposobach leczenia.