Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zaprasza na 8. edycję Festiwalu Ethno Port, podczas którego odbędą się koncerty, spotkania i warsztaty dla dzieci oraz dorosłych.

Ethno Port to jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w kraju. W ciągu ośmiu lat zebrał ogromną publiczność, liczącą około18 tysięcy osób. Z roku na rok poszerza swą ofertę, zachęcając zarówno młodszą, jak i starszą publiczność do udziału w Festiwalu i wsłuchania się w etniczne rytmy.

Etno Festiwal potrwa od 11 do 14 czerwca 2015 roku w Centrum Kultury Zamek. W programie znajdą się koncerty, warsztaty, wystawy i pokazy nawiązujące do różnorodnych tradycji oraz kultur. Ideą Festiwalu jest uświadomienie, że wszyscy jesteśmy migrantami, a kultura (w tym muzyka) jest zlepkiem wielu różnych tradycji.

W piątek 12 czerwca między godziną 11.00 a 14.00 w Sali Prób CK Zamek odbędą się warsztaty “Mauretańska dialektyka muzyczna – przyspieszony kurs tradycji griotów”, które poprowadzi Noura Mint Seymali z zespołem z Mauretanii. Griot jest postacią pochodzącą z tradycji Afryki Zachodniej, który dzięki swej zdolności do opowiadania przekazuje potomkom historię plemienia. Podczas kursu uczestnicy zyskają możliwość samodzielnego snucia własnych opowieści.

Koszt biletu: 15 zł. Zbiórka uczestników warsztatów 12 czerwca około godz. 10:30 przy festiwalowym punkcie informacyjnym w Holu Głównym CK ZAMEK.

12 i 13 czerwca (czwartek-piątek) w Sali pod Zegarem CK Zamek w godzinach 11.00-14.00 odbędą się natomiast warsztaty “Xurxo Fernandez i Quique Peón – muzyczna tradycja Galicji (śpiew, muzyka i taniec)” prowadzone przez zespół RADIO COS z Hiszpanii. Podczas spotkania uczestnicy poznają kulturę hiszpańskiej Galicji, a także będą mieli okazję nauki podstaw galicyjskiego tańca.

Koszt biletu: 10 zł (na dwa dni). Zbiórka uczestników warsztatów 12 czerwca około godz. 10:30 przy festiwalowym punkcie informacyjnym w Holu Głównym CK ZAMEK.

Więcej informacji o koncertach i wystawach, koszt biletów oraz linki, pod którymi można zakupić bilety, dostępne na stronie organizatora.