LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne. Badania przeznaczone są dla kobiet w wieku 40-49 i 70-75 lat.

LUX MED serdecznie zachęca panie do udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych. Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi.

Badania pozwalają na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Badania odbędą się w czwartek 25 sierpnia br., przy Wojewódzkim Urzędzie Wojewódzkim, aleja Niepodległości 16/18 w Poznaniu.

Bezpłatna mammografia przeznaczona jest dla pań w wieku 40-49 i 70-75 lat. Wykonywana zostanie w ramach Projektu “Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

By skorzystać z bezpłatnych badań, wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji.

Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania dostępne są na stronie funduszu.

Wymagana jest również wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 2 444 (od poniedziałku do soboty) lub na stronie funduszy mammo.