O czym najchętniej czytaliście Państwo na portalu CafeSenior w mijającym roku 2014? Które tematy cieszyły się największym zainteresowaniem? Warto sprawdzić!

Pudełko życia

Bardzo proste rozwiązanie, które nie wymaga żadnych wielkich inwestycji, a może uratować życie. “Co to jest pudełko życia?” – o tym pisał w lutym tego roku Tadeusz Mirski. Wówczas pudełka i koperty życia wprowadzano w kilku mniejszych miejscowościach. Teraz decydują się na nie nawet duże miasta – ostatnio Łódź. Artykuł zdobył dużą popularność, trafił m.in. na główną stronę serwisu społecznościowego Wykop.

Rady dla eleganckiej kobiety

Już od ponad roku na łamach CafeSenior poradami dotyczącymi mody dzieli się Krystyna Bałakier – znana wrocławska stylistka i blogerka. Wśród jej tekstów największą popularność zdobył poradnik “Co powinna mieć w szafie elegancka kobieta?”. Warto jednak przyjrzeć się pozostałym – w tym najnowszym i bardzo aktualnym: “Jak ubrać się na sylwestra?”.

Porady dotyczące obsługi telefonu

W Polsce poczta głosowa się nie przyjęła i wiele osób nawet drażni, bo połączenie z pocztą kosztuje tyle samo, co zwykła rozmowa. To jest zapewne przyczyna poczytności tekstu “Jak włączyć i wyłączyć pocztę głosową w telefonie?”. Wszyscy wiemy też, jak uciążliwe są różne SMS-owe oferty. Niektóre z nich to zwykłe wyłudzanie pieniędzy. Przed nimi ostrzegała Anna Orzechowska w tekście “SMS-owe oszustwa. Jak się przed nimi chronić?”.

Internetowe gry dla mózgu

Gry internetowe to nie musi być tylko rozrywka. Są wśród nich takie, które są nawet dobrym ćwiczeniem dla mózgu. Nie powinno się im poświęcać całych dni, ale z czystym sumieniem można spędzić z nimi kilkanaście minut. Wielu naszych czytelników z dużym zainteresowaniem czytało więc czerwcowy artykuł “Proste internetowe gry, które ćwiczą mózg”.

Porady prawne

Od sierpnia na CafeSenior pisze prawnik Joanna Kufel. Doradza w różnych sprawach, ale największym zainteresowaniem cieszył się tekst “Testament własnoręczny – o co zadbać, żeby był ważny?”.

Jak zdrowo się żywić?

Do współpracy zaangażowaliśmy również dietetyk Magdalenę Olańską, która podpowiada regularnie, jak zdrowo się żywić. Napisała ona m.in. teksty poświęcone najważniejszym posiłkom w ciągu dnia: śniadaniu, obiadowi i kolacji. To pierwszy z nich – “Śniadanie dla seniora. Co poleca dietetyk?” – zdobył jeden z rekordowych wyników odsłon na CafeSenior w tym roku.

Nauka języków w Internecie

Bardzo nas cieszy, że tak licznie chcecie się Państwo rozwijać, poszerzać horyzonty! Dużą popularnością cieszyły się teksty poświęcone naukce języków obcych. Szeroki odzew zyskały artykuły “Nie wydawaj fortuny na kursy językowe! Ucz się przez Internet” oraz bardzo praktyczny “Nauka języków obcych. Darmowe kursy online i przydatne materiały”.

Podsumowanie roku na CafeSenior

Rok 2014 będziemy bardzo ciepło wspominać. Tworząc teksty, angażując kolejnych autorów, staraliśmy się dbać o to, by odpowiadać na Państwa potrzeby i inspirować do nowych aktywności. Cieszymy się z rosnącego odzewu i mamy nadzieję, że przyszły rok podsumujemy w równie pozytywnym tonie.