Już dziś wraz Dziennikiem Metrocafe ukaże się kolejna edycja publikacji „Życie Seniora”. Portal CafeSenior.pl został partnerem medialnym tej kampanii.

Projekt porusza tematy związane z funkcjonowaniem osób starszych w społeczeństwie. Mówi o kondycji społecznej i zdrowotnej polskich Seniorów. Kampania skierowana jest do czytelników i jej realizacja oparta jest na hasłach:

  •      AKCEPTUJ SIEBIE I SWÓJ WIEK
  •      MONITORUJ SWOJE ZDROWIE
  •      DBAJ O PROFILAKTYKĘ
  •      NIE ZAPOMINAJ O AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ
  •      ROZWIJAJ SWOJE PASJE
  •      KORZYSTAJ Z ŻYCIA

Publikację otwiera wypowiedź prof. dr hab. Piotra Błędowskiego – Dyrektora Insytutu Gospodarstwa Społecznego w SGH w Warszawie, wiceprzewodniczącego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, którego poprosiliśmy o komentarz w sprawie kondycji polskiego seniora.

Kolejnym wywiadem kampanii jest rozmowa z Jurkiem Owsiakiem. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy właśnie ogłosiła podsumowanie 24. Finału. Zebrano ponad 72 mln 696 tys. 501 zł dla pediatrii ale i dla seniorów. Twarzą okładki została Wirginia Szmyt, znana jako DJ Wika. Ostatnio ukazała się jej biografia: „DJ Wika. Jest moc!”, w której po raz kolejny udaje się jej łączyć́ pokolenia i zarażać́ pozytywną energią.

Prof. dr hab. med. Ewa Jassem z Katedry Pneumonologii i Alergologii Gdański Uniwersytet Medyczny wzbogaciła projekt swoim eksperckim głosem w temacie POChP i roli edukacji w diagnostyce i leczeniu tej przewlekłej choroby.

„Nietrzymaniu moczu można zaradzić” to zapowiedź artykułu na temat wstydliwego problemu, z którym muszą mierzyć się seniorzy. Tymczasem jego skala wymaga interwencji, która pozytywnie wpływa na dalsze prowadzenie aktywnego i normalnego życia.

Godny polecenia jest również materiał dotyczący leczenia dietetycznego i kontroli cholesterolu w kontekście chorób układu krążenia, które od wielu lat stanowią główny problem zdrowotny zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Na łamach publikacji „Życie Seniora” znajduje się też artykuł o potrzebie monitorowania zdrowia seniora-diabetyka i przestrzeganiu zasad samokontroli.

 

Dla czytelników portalu CafeSenior.pl przedstawiamy wersję online kampanii.

 

Publikacja “Życie Seniora” została przygotowana przez Wydawnictwo Medical Media Solutions.