W sobotę 2 września odbędzie się IV edycja Ogólnopolskiej Parady Seniorów: „Dojrzali Wspaniali”. Jest to wielkie święto całej społeczności seniorów i ich rodzin. Tego dnia warto wspólnie wyjść na ulicę Warszawy, by zamanifestować siłę solidarności międzypokoleniowej i świetnie się bawić! Parada Seniorów startuje o godz. 12:00 przy rondzie Charles’a de Gaulle’a.

Parada Seniorów

Jak co roku przemarsz będzie wspólną i radosną manifestacją solidarności międzypokoleniowej i siły drzemiącej w społeczności osób 60+. Ma być kolorowo, radośnie i głośno, tak bardzo, by ten głos dotarł do osób odpowiedzialnych za politykę senioralną, a także by inni (jeszcze nieaktywni) seniorzy zainspirowali się i zaangażowali w swoje lokalne grupy. Hasło tegorocznej parady to „Siła wieku, człowieku!”, czyli wydobywamy potencjał społeczności 60+, którego należy szukać w doświadczeniu, energii i liczebności.

parada seniorów

Piknik pokoleń

Oprócz przejścia ulicami Warszawy odbędzie się również Piknik Pokoleń. W tym roku będzie miał miejsce na terenie Uniwersytetu Warszawskiego na Kampusie Głównym (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28). Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy! Piknik Pokoleń to spotkanie międzypokoleniowe, na którym obok siebie bawią się przedstawiciele wszystkich pokoleń. Tradycyjnie oprócz finałowego koncertu estradowej gwiazdy, czyli Tercetu Egzotycznego, a do tańca będzie przygrywać Dj Wika. Równolegle będą odbywać się ciekawe panele dyskusyjne, warsztaty i ćwiczenia ruchowe. Szczegóły znajdziecie na stronie Parady Seniorów.

parada seniorów

Czytaj też: DJ Wika: Żyj tym, co kochasz

Aktywni seniorzy

Każdy z uczestników będzie miał możliwość skorzystania z bezpłatnych badań, rożnych aktywności, poczęstunku, drobnych prezentów i wielu innych atrakcji!

– Będziemy radośni, ale nie infantylni. Bo walczymy ze stereotypami i marginalizacją osób starszych – mówi Przemysław Wiśniewski, z organizującej Paradę Fundacji Zaczyn. – Obecnie seniorzy to 22% społeczeństwa polskiego, a w przyszłości 4 na 10 Polaków będzie miało więcej niż 60 lat. Musimy dostrzec potencjał i problemy tej grupy, międzypokoleniowo apelować o lepsze rozwiązania społeczne dla dzisiejszych i przyszłych seniorów. Po to Parada Seniorów – dodaje.

Organizatorzy pomagają w przyjeździe ponad 50 grupom zorganizowanym. Swój udział potwierdzili uczestnicy ze 110 miejscowości wszystkich województw oraz z zagranicy (m.in. z Niemiec, Węgier czy Macedonii).

parada seniorów

 Czytaj też: 5 seniorek, które podbiły serca rzesz fanów