Fundacja INTRA zaprasza osoby po 60. roku życia do wzięcia udziału w projekcie “Bezpieczna Jesień Życia”, który rozpocznie się w drugiej połowie lipca.

“Bezpieczna Jesień Życia” to projekt realizowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020. W związku z tym wszystkie zajęcia są bezpłatne.

W projekcie „Bezpieczna Jesień Życia” uczestnicy wezmą udział w warsztatach rozwijających ich umiejętności ochrony przed oszustami oraz rozpoznawania zachowań uderzających w ich bezpieczeństwo. Ponadto rozwiną umiejętności bezpiecznej jazdy samochodem, zdolności komunikacyjne i asertywnego odmawiania tak zwanym  naciągaczom. Dodatkowo każdy uczestnik weźmie udział w spotkaniu indywidualnym z psychologiem “Life-coaching”.

Zajęcia grupowe i indywidualne mają na celu zwiększenie różnorodności i poprawę oferty edukacyjnej dla Seniorów poprzez rozwój ich wiedzy o zagrożeniach oraz umiejętności dbania o siebie i swoje bezpieczeństwo.

Na zakończenie projektu zostanie stworzona broszura informacyjna oraz zorganizowana konferencja podsumowujące rezultaty projektu, w której będą uczestniczyć seniorzy i eksperci zajmujący się problematyką senioralną.

Zachęcamy do skorzystania z oferty Fundacji.

Zapisy odbywają się poprzez stronę Fundacji, a także pod numerem telefonu: 575 723 793. Zgłoszenia można również wysyłać na adres e-mail:  biuro@fundacjaintra.org. Na stronie znajduje się formularz zgłoszeniowy.

plakat BJŻ