Rusza czwarta edycja spotkań w ramach akcji społecznej pod hasłem „Nie znasz, nie otwieraj”. Na połowę grudnia zaplanowano spotkania w Wałbrzychu, Opolu, Legnicy, Wrocławiu, Tychach i Częstochowie. Jak się chronić przed oszustami, opowiadać będzie Michał Fajbusiewicz.

Michał Fajbusiewicz znany jest jako prowadzący w telewizji Magazyn Kryminalny 997. To on doradzać będzie seniorom, jak chronić się przed oszustami, którzy stosują coraz bardziej wymyślne tricki. Niestety to seniorzy najczęściej padają ich ofiarami.

Prowadzący szczegółowo opisze wszystkie najpopularniejsze techniki, a także wskaże proste rozwiązania, które pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo w domu.

Spotkaniu towarzyszyć będzie trening asertywności. Ćwiczenia prowadzone przez profesjonalnego trenera pozwolą uczestnikom rozwinąć asertywną postawę i nauczyć się przyjmowania jej podczas kontaktów z przedstawicielami handlowymi. Omówione zostaną również reguły podpisywania bezpiecznych umów oraz najważniejsze prawa każdego konsumenta.

Po zakończeniu spotkania wszyscy seniorzy otrzymają „Poradnik bezpiecznego seniora”, zawierający najważniejsze informacje i porady, a także upominek od organizatora – kalendarz na 2015 rok.

Inicjatorem spotkań w ramach akcji społecznej „Nie znasz, nie otwieraj” jest TAURON Polska Energia. Poprzednie edycji akcji spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem wśród kuracjuszy i mieszkańców miejscowości uzdrowiskowych.

Na spotkania można zapisać się telefonicznie pod numerem 71 337 65 07.

Terminy i miejsca spotkań:

Wałbrzych
15 grudnia, godz. 10:00​
Zespół Szkół Społecznych nr 1 (aula)
ul. Jacka Malczewskiego 22

Opole
15 grudnia, godz. 16:00​
Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji (Wydział Pedagogiczny)
ul. Ozimska 6

Legnica
16 grudnia, godz. 10:00​
​Klub Nauczyciela​
ul. Jordana 17

Wrocław
16 grudnia, godz. 16:00​
Uniwersytet Ekonomiczny, sala nr 1
ul. Komandorska 118/120, bud. E

Tychy
17 grudnia, godz. 10:00​
Wyższa Szkoła Zarządzania i Nauk Społecznych (aula nr 1)
​ul. Niepodległości 32

Częstochowa
17 grudnia, godz. 16:00​
Politechnika Częstochowska, Wydział Zarządzania (aula)
​ul. Armii Krajowej 19b