Fundacja Res Publika im. Henryka Krzeczkowskiego zaprasza na promocję trzeciego numeru Magazynu Miasta – Starsze Miasto. Spotkanie poświęcone będzie przystosowywaniu miast polskich do potrzeb osób starszych na różnych poziomach (od polityki miejskiej, kwestii społecznych, rynku pracy, spraw zdrowotnych, po infrastrukturę, architekturę, transport i komunikację).

Wiemy doskonale, że społeczeństwo się starzeje, a jednak nasze miasta wciąż nie są wystarczająco przystosowane do potrzeb osób starszych. Czas więc na to, aby poważnie zacząć pracę nad przystosowywaniem środowiska miejskiego do oczekiwań pokoleń, które nas wychowały i które coraz częściej cierpią z powodu różnych zaniedbań i zaniechań uniemożliwiających im aktywne oraz pełne społecznego wsparcia starzenie się.

W dyskusji udział wezmą:

– Paweł Kubicki – ekonomista i socjolog, adiunkt w Instytucie Gospodarstwa Społecznego SGH i członek zarządu Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego. Badacz zagadnień starości i wieloletni współpracownik licznych organizacji pozarządowych działających na rzecz osób starszych,

– Joanna Mielczarek – Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich,

– Hanna Nowakowska – koordynatorka Szkoły SuperBabci i SuperDziadka na warszawskim Ursynowie, redaktorka naczelna serwisu społecznościowegowww.kobieta50plus.pl, sekretarz Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego (Oddział Mazowsze), Prezeska Fundacji na rzecz Kobiet JA KOBIETA,

– Tomasz Pactwa – Dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych Miasta St. Warszawy.

Prowadzenie:

– Marta Żakowska, redaktorka naczelna Magazynu Miasta.

Spotkanie odbędzie się 27 czerwca 2013 o godzinie 18 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ul. Pańska 3 i połączone będzie z konsultacjami Programu Warszawa Przyjazna Seniorom 2013 – 2020 Biura Pomocy i Projektów Społecznych Miasta St. Warszawy.

Publikację przygotowaliśmy we współpracy ze specjalistami różnych dziedzin z Polski i zza granicy, w tym z Siecią Miast i Gmin Przyjaznych Starzeniu Światowej Organizacji Zdrowia.

Szczegóły na stronie Publica.pl i na Facebooku.