Uwaga Lublin! Dla osób, które skończyły 50. rok życia i chcą kreatywnie i ciekawie spędzać wolny czas, Fundacja „5Medium” przygotowała cykl spotkań i warsztatów tematycznych.

Jeśli chcesz zdobyć lub pogłębić swoją wiedzę z zakresu obsługi komputera, sprawnie poruszać się w przestrzeni Internetu, poznać warsztat dziennikarza i fotografa, nauczyć się tworzyć książkę kucharską w internecie – weź udział w spotkaniach i warsztatach przygotowanych dla mieszkańców Lublina przez Fundację „5Medium”.

W ramach projektu przewidziane zostały dwa bloki działań:

„Cyfrowe Kompetencje START” – warsztaty komputerowe dla wszystkich (6 spotkań po 2h) i „Nowe media, moje hobby” – warsztaty do wyboru:

1) warsztat z dziennikarstwa obywatelskiego

poznasz świat mediów i nauczysz się go współtworzyć, spotkasz się z młodymi ludźmi, którzy opowiedzą Ci o swoich pasjach (4 spotkania po 2h + wyjście do redakcji 3h)

2) warsztat fotograficzny

poznasz podstawy fotografii, atelier fotografa, nauczysz się, jak w prosty sposób za pomocą programu Picasa dokonać obróbki zdjęć i tworzyć galerie internetowe. Czeka Cię również wyjście w plener fotograficzny i organizacja wystawy fotograficznej (4 spotkania po 2h + wyjście w plener 5h)

3) e-kuchnia seniora

nauczysz się tworzyć własną książkę kucharską w Internecie (tzw. blog), będziesz miał/-a okazję podzielić się z innymi osobami przepisami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie przez mamy i babcie, poznasz ideę kuchni społecznej i weźmiesz udział we wspólnym gotowaniu (4 spotkania po 2h + wspólne gotowanie 3h)

Warsztaty odbywać się będą w okresie od sierpnia do października, dwa razy w tygodniu. Udział w nich jest bezpłatny. Zapisy – do 30 lipca:

tel: 514181921 lub e-mail: fundacja@5medium.org