Ogród Botaniczny w Łodzi zaprasza na wystawę “Kultura Japonii”, a także liczne prelekcje i koncerty nawiązujące do japońskiej kultury, sztuki i muzyki.

Łódzki Ogród Botaniczny serdecznie zachęca wszystkich zainteresowanych, w tym seniorów, do udziału w niezwykłej wystawie poświęconej kulturze japońskiej.

Podczas wystawy zaprezentowany zostanie japoński ogród literacki bunjin-zukuri, dla którego inspiracją są liczne dzieła literatury i malarstwa krajobrazowego japońskich artystów oraz dekoracje związane z życiem tradycyjnej rodziny japońskiej. W części ekspozycji etnograficznej prezentowane będą m.in. instrumenty muzyczne pochodzące z Japonii.

Wystawa “Kultura Japonii” odbędzie się w dniach 29-31 stycznia 2016 roku w godzinach 9.00-17.00 w sali wystawowej Ogrodu Botanicznego przy ul. Retkińskiej 39. Wstęp na wystawę bezpłatny.

Uczestnicy będą mogli wziąć również udział w w koncertach muzyki japońskiej, które odbędą się w sobotę (30 stycznia) i niedzielę (31 stycznia) o godz. 15.00. Wykonawcą będzie Pani Anna Krysztofiak z Filharmonii Łódzkiej.

Na sobotę i niedzielę, oprócz koncertu muzyki japońskiej, zaplanowano liczne prelekcje poświęcone w tym roku muzyce, rodzinie japońskiej, podróżom po ciekawych miastach i miejscach Japonii. Podczas wystawy odbędą się również warsztaty, m.in. zimowego orgiami dla dzieci, kaligrafii japońskiej oraz ceremonia parzenia herbaty.

Szczegółowy harmonogram imprezy poniżej.

obraz_3522