PGNiG Transatlantyk Festival to nie tylko projekcje filmowe, ale także fascynująca oferta edukacyjna! Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach scenopisarskie dla seniorów.

PGNiN Transatlantyk Festival w Łodzi to wyjątkowa okazja do zdobycia nowych doświadczeń i poznania inspirujących ludzi. W związku z wydarzeniem zachęcamy do udziału w bezpłatnych warsztatach scenopisarskich dla seniorów.

By wziąć udział w warsztatach, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy:
http://transatlantyk.org/pl/program/2016/edukacja-inspiracje/warsztaty-dla-dzieci-mlodziezy-i-seniorow/sztuka-pisania-warsztaty-scenariopisarskie-dla-seniorow

Pierwsze w Polsce warsztaty scenariopisarstwa przeznaczone dla seniorów podczas Transatlantyk Festival 2016 w Łodzi poprowadzi Agnieszka Kruk, scenarzystka i jedyny w Polsce certyfikowany script coach.

Warsztaty odbędą się w dniach 27-29 czerwca 2016 roku w godzinach 11.00-15.00. Liczba miejsc jest ograniczona – na warsztaty zaproszonych zostanie pierwszych 20 osób.

Jak podkreślają organizatorzy: Warsztaty scenopisarskie są idealną okazją, żeby odwołać się do wspomnień osób starszych i ocalić je od zapomnienia, szczególnie w czasach, kiedy kultura słowa wypierana jest przez kulturę obrazu. Trzydniowe warsztaty dostarczą niezbędnych narzędzi do stworzenia indywidualnych, artystycznych wypowiedzi, które być może staną się inspiracją dla filmowców. Uczestnicy przyswoją podstawowe zasady scenariopisarstwa oraz wykorzystają je w praktyce, rozpisując scenariusz krótkometrażowego filmu fabularnego zgodnie z wymaganiami poprawności językowej oraz prawidłowej formy scenariusza filmowego.

Harmonogram warsztatów:

Dzień 1 (4 godziny)
Charakter teoretyczno-warsztatowy.
Uczestnicy zapoznają się z zasadami:
– tworzenia postaci,
– konstruowania fabuły,
– formatowania scenariusza.

Zadaniem będzie napisanie pierwszej wersji scenariusza 5-minutowej etiudy.

Dzień 2 (4 godziny)
Wykładowca odniesie się do napisanych projektów, a uczestnicy poprawią scenariusz uwzględniając uwagi prowadzącego.  Każdy uczestnik otrzyma do realizacji krótkie ćwiczenie scenariopisarskie.

Dzień 3 (4 godziny)
Ostatniego dnia warsztatów wykładowca odniesie się do przygotowanych prac oraz pokaże, jak opracować jednostronicową prezentację projektu. Uczestnik pozna:
– podstawy sztuki scenopisarskiej,
– schemat budowania bohaterów,
– techniki tworzenia dialogów.

Celem jest również zainspirowanie uczestników do dalszej aktywności literacko-scenopisarskiej.