Studenci „Akademii Dojrzałego Zdrowia na 60 z plusem!” serdecznie zapraszają wszystkich seniorów do wzięcia udziału w warsztatach otwartych, których tematyka obejmuje m.in. zdrowie, odżywianie oraz muzykoterapię.

Studenci „Akademii Dojrzałego Zdrowia na 60 z plusem!” zachęcają do udziału w cyklu otwartych warsztatów dla seniorów.

Tematyka zajęć obejmuje m.in.: muzykoterapię, zdrowie, odżywianie, przygotowywanie świątecznych ozdób, kulinaria, hobby, ekologiczny sposób życia czy pomysły na wspólne spędzanie czasu. Seniorzy poświęcają się też aktywnej formie rozrywki – biorą udział w wycieczkach rowerowych, ćwiczą fitness lub oddają się grom parkowym.

Projekt „Akademia Dojrzałego Zdrowia na 60 z plusem!” trwa od 23 lipca 2015 roku. Uczestniczy w nim około czterdziestu seniorów. Zgłębiają oni wiedzę i umiejętności w obszarze dbania o swoje zdrowie. W program przewidziano szereg ciekawych spotkań.

Zwieńczeniem działania Akademii będzie Bal Absolwenta, podczas którego nastąpi podsumowanie i prezentacja nabytych umiejętności.

Projekt ma na celu podnoszenie kompetencji w obszarze zdrowia oraz zwiększanie aktywności seniorów, z wykorzystaniem metod obecnych w nowoczesnej edukacji.

Udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Wszystkie informacje dotyczące poszczególnych terminów, zapisów oraz szczegółowej tematyki zajęć można uzyskać pod numerem telefonu: 42 632 79 77 lub w Ośrodku 3 PIĘTRA , przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 71/73 w Łodzi.