Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Komunikacji Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Łodzi zachęca do udziału w wykładzie w ramach programu Łódź – Zdrowe Miasto.

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Komunikacji Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Łodzi zachęca najstarszych mieszkańców miasta do udziału w bezpłatnym wykładzie poświęconym cukrzycy oraz badaniom profilaktycznym, które mają na celu skuteczne leczenie choroby.

W ramach Światowego Dnia Zdrowia dr n. med. Anna Mikołajczyk-Swatko (lekarz diabetolog) i mgr inż. Magdalena Kubik (dietetyk) podpowiedzą, jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę, na jakie objawy zwrócić uwagę i skonsultować się z lekarzem oraz jak żyć z cukrzycą.

Dla uczestników konferencji przewidziano m.in. zaproszenia na bezpłatne badania wzroku, bony zniżkowe do wybranych salonów optycznych, zaproszenia na bezpłatne spacery po Łodzi z przewodnikiem oraz do rozlosowania 20 zaproszeń na badanie USG jamy brzusznej.

Organizatorem spotkania jest Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych w Departamencie Komunikacji Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Łodzi w ramach programu Łódź – Zdrowe Miasto.

Konferencja odbędzie się 7 kwietnia 2016 roku o godzinie 16.00 w Urzędzie Miasta Łodzi, ul. Piotrkowska 104, Duża Sala Obrad Rady Miejskiej w Łodzi.

Udział w konferencji jest bezpłatny, nie ma potrzeby zgłaszania udziału.

W związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia, w wielu placówkach medycznych w Łodzi będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, a ściślej pomiaru glukozy we krwi.

Spis placówek przeprowadzających badania w dniach 4-8 kwietnia dostępny jest poniżej.

obraz_3766obraz_3768