Mieszkańcy Łodzi od kilku dni mogą w swoich domach trzymać tzw. pudełka życia. Łódzki magistrat przygotował 5 tysięcy pudełek, w których można umieścić informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach i kontakcie do najbliższych.

O pudełkach życia na łamach CafeSenior pisaliśmy już na początku tego roku. Wówczas dopiero kilka gmin w Polsce wdrażało ten pomysł. Pomysł spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem i na jego realizację decydują się kolejne miejscowości. Teraz dołącza do nich licząca ponad 700 tys. mieszkańców Łódź.

Pudełko życia trzyma się w lodówce, ale nie dlatego, że wymaga tego jego zawartość. Po prostu w każdym typowym mieszkaniu znajduje się tylko jedna lodówka w kuchni, jest to więc najbardziej charakterystyczne miejsce. W samym pudełku znajdują się wszystkie informacje, których potrzebować może ekipa ratunkowa, gdy właścicielowi mieszkania coś się stanie. Posiadanie pudełek życia zaleca się szczególnie osobom starszym, samotnym i schorowanym. Udostępniane są one bezpłatnie.

Gdzie w Łodzi można dostać pudełko życia? Lista miejsc:

  1. Zespół ds. Seniorów Urzędu Miasta Łodzi, ul Zachodnia 47, Łódź, pokój nr 22,
  2. Kancelaria Urzędu Miasta Łodzi, ul. Piotrkowska 104
  3. Dzielnicowe Centrum Aktywnego Seniora – Bałuty (Bałucki Ośrodek Kultury „RONDO”, ul. B. Limanowskiego 166),
  4. Dzielnicowe Centrum Aktywnego Seniora – Górna (Ośrodek Kultury „Górna”, ul. Siedlecka 1),
  5. Dzielnicowe Centrum Aktywnego Seniora – Polesie (Ośrodek Kultury „Karolew”, ul. Bratysławska 6a),
  6. Dzielnicowe Centrum Aktywnego Seniora – Śródmieście (Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, ul. Zachodnia 54/56).
  7. Dzielnicowe Centrum Aktywnego Seniora – Widzew (Dom Kultury „502”, ul. Gorkiego 16),

Czytaj też: Co to jest pudełko życia?