Muzeum Miasta Łodzi zachęca do udziału w spotkaniach, które odbędą się w niedzielę 14 lutego. Na zwiedzających czeka interesująca wystawa oraz wykład poświęcony miłości w polskiej kulturze.

Muzeum Miasta Łodzi zaprasza do udziału w oprowadzeniu kuratorskim oraz wykładzie poświęconym sztuce. Oba spotkania odbędą się w niedzielę 14 lutego. Na oba spotkania obowiązuje wstęp wolny.

O godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie „… o matko Miłości” – rzecz o miłości w polskiej kulturze, w związku z muzealnym cyklem „Lubię wiedzieć”. Spotkanie poprowadzi etnograf Aldona Plucińska (Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi). Miejsce: Oddział Kultur i Tradycji Wyznaniowych MMŁ, pl. Wolności 2.

O godzinie 12.00 odbędzie się natomiast finisażowe oprowadzanie kuratorskie po wystawie “Dziedzictwo dwóch kultur. Kolekcja rodziny Poznańskich z Muzeum Polskiego w Rapperswilu”. Spotkanie poprowadzą: Dyrektor Małgorzata Laurentowicz-Granas, Ewa Derkacz-Królewska, Mirosław Jaskulski, Monika Nowakowska. Miejsce: Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15.

Na wystawie “Dziedzictwo dwóch kultur. Kolekcja rodziny Poznańskich z Muzeum Polskiego w Rapperswilu” zaprezentowanych jest 18 cennych pod względem artystycznym i historycznym dzieł sztuki (malarstwo, rzeźba, tkanina, rzemiosło artystyczne z XIX i pierwszej połowy XX wieku) autorstwa wybitnych polskich artystów, m.in. Józefa Chełmońskiego, Olgi Boznańskiej czy Juliana Fałata, a także związanych z Łodzią autorów żydowskiego pochodzenia: Artura Szyka, Samuela Hirszenberga czy Henryka Glicensteina.