Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi zaprasza seniorów oraz wszystkie chętne osoby do skorzystania z akcji Przystanek Zdrowa Łódź – bezpłatne badania profilaktyczne.

Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zaprasza seniorów oraz mieszkańców Łodzi do skorzystania z bezpłatnej oferty badań profilaktycznych, organizowanych w ramach XIII Międzynarodowej Konferencji pn. „Pierwsza pomoc w wypadkach komunikacyjnych – mity i rzeczywistość. Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego”.

Badania profilaktyczne odbędą się 16 czerwca 2015 roku w godzinach 10.00-17.00 i przeprowadzone zostaną w miasteczku namiotowym usytuowanym na ul. Piotrkowskiej na odcinku Tuwima – Nawrot w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta Łodzi. Na ul. Piotrkowskiej odbędzie się także wystawa nowoczesnego sprzętu ratowniczego oraz pokazy ratownictwa.

W ramach badań profikaltycznych realizowane będą m.in.: pomiar ciśnienia krwi, poziomu cukru, cholesterolu oraz tkanki tłuszczowej, diagnostyka naczyń krwionośnych, badanie wzroku i słuchu, mammografia (bezpłatna dla osób w wieku 50-69). W miasteczku stanie również punkt honorowego krwiodawstwa oraz bank Szpiku.