I to niezwykły kurs, zbliżający pokolenia! Jest on prezentem dla seniorów mieszkających w Rybniku od młodzieży z Zespołu Szkół Mechaniczno- Elektrycznych i odbywa się w każdą sobotę grudnia.

Na ten szczególny Kurs Komputerowy zaprasza Dyrekcja Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku wraz z Rybnicką Radą Seniorów. Z zupełnie darmowej pomocy można skorzystać w każdą sobotę o godz. 10.00 w budynku Zespołu Szkół Mechaniczno- Elektrycznych w Rybniku. Przybywajcie na ulicę Kościuszki.

Na czym polega niezwykłość tego kursu? Wykładowcami są uczennice Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. Kurs jest bezpłatny. Za realizację kursu i promocję jest odpowiedzielna Pani Grażyna Winkler .

Zaznaczmy, że to nie jedyna inicjatywa, jaką uczniowie tego liceum podjęli, by zrobić coś dla seniorów ze swego miasta: w połowie listopada odbyła się wspólna wycieczka do Jaworzyny Śląskiej. W ramach wyjazdu zaplanowano zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa oraz przejażdżkę zabytkowym pociągiem. Seniorzy uznali, że wycieczka jeszcze bardziej wzmocniła więzi międzypokoleniowe – mocniej zżyli się z młodzieżą szkoły. Podobnie uczniowie stwierdzili, że wspólnie spędzony czas był świetnym relaksem dla wszystkich.

Seniorzy rybniccy są wspierani przez młodzież szkolną – żal z tego nie skorzystać!